Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт і оформлення звіту

Перед лабораторним заняттям студент має ознайомитись з його змістом; вивчити теоретичні основи методу та методик, які є необхідними для проведення роботи; перевірити ступінь своєї підготовленості до заняття, відповівши на контрольні запитання, що наведені до кожної теми.

До початку лабораторного заняття студент повинен підготувати протокол, що містить такі дані:

– номер і назва роботи;

– дата проведення заняття;

– мета роботи;

– суть методу аналізу, що вивчається, та умови його проведення (точність зважування, необхідна температура, додаткові розрахунки, допустимі розходження між паралельними визначеннями та інше);

– необхідні формули та пояснення прийнятих умовних позначень.

В ході виконання роботи протокол доповнюється наступними даними:

– назва одержаного для роботи зразка продукту;

– результати спостережень;

– необхідні розрахунки (або статистичне обробка результатів);

– аналіз одержаних даних та висновки.

Протокол роботи підписується викладачем наприкінці заняття після того, як студент завершив експериментальну частину роботи, виконав усі необхідні розрахунки і зробив висновки.

На основі протоколу  студент індивідуально оформляє звіт з лабораторної роботи листах формату А4 з одного боку листа за наступним змістом:

1 Мета роботи (наводиться до кожної лабораторної роботи).

2 Короткі теоретичні відомості (із наведених до кожної лабораторної роботи теоретичних відомостей, студент вибирає найважливіші пункти).

3 Експериментальна частина:

3.1 Назва досліду

Хід і дані досліду

З наведеної в методиці послідовності виконання досліду і записів в робочому зошиті вибрати коротку інформацію, що відображає :

– умови проведення досліду (концентрації речовин, температура і т. д., звернувши увагу на сталість цих параметрів або їх зміну);

– основні етапи проведення експерименту (опис послідовності виконання досліду).

Дані досліду оформляються або у вигляді таблиць або у вигляді короткого опису спостережень.

3.2 Розрахунок і аналіз даних, або аналіз результатів спостережень

Наводяться розрахункові формули в загальному вигляді, вказується послідовність їх перетворення. Чисельні значення усіх величин підставляються в рівняння з урахуванням їх розмірності. Відповідно до вимог будуються графіки.

3.3 Висновок робиться за кожним дослідом як коротке узагальнене повідомлення про отриманий результат. 

Повному звіту про виконання всіх передбачених лабораторних робіт має передувати титульний аркуш, зразок оформлення див. нижче в додатку Б.

Звіт має бути оформлень відповідно до ДСТУ 3008-95 з одного боку аркуша формату А 4 (поля: верхнє, нижнє, ліве – 20 мм; праві – 10 мм) чорнилом або пастою. Номер сторінки проставляють арабськими цифрами у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці. Титульний аркуш включають до загальної нумерації сторінок. Розділи, підрозділи, пункти, підпункти нумеруються арабськими літерами. Зміст роботи розташовують на окремій сторінці після титульного аркуша. У кінці роботи необхідно навести перелік використаної під час виконання лабораторного циклу робіт навчальної та методичної літератури. Оформлення посилання на джерело літератури повинне відповідати його бібліографічному опису згідно із чинними стандартами бібліотечної та видавничої справи.