Вісімдесят відсотків інформації зовнішнього світу людина отримує через очі. Якість інформації залежить від освітлення. Тому правильно організована система освітлення має велике значення в зниженні виробничого травматизму, створює нормальні умови для роботи органів зору, підвищує працездатність організму. Правильно організована система освітлення підвищує продуктивність праці при зорових роботах середньої важкості на 5…6%, при важкій зоровій роботі – на 15%, а при роботі в межах зорового сприйняття – на 40%.

Особливо важливе значення має освітлення для користувачів комп’ютерної техніки, де переважає зорова інформація (на 90%) і для яких характерне значне зорове навантаження (при спостереженні за інформацією на моніторі, особливо коли зображення має дрібні елементи, літери тощо). Час спостереження становить від 14 – 90 % робочого часу залежно від особливостей роботи. Зорова робота з ВДТ має свої особливості. Екранне зображення відрізняється від паперового тим, що за своїми характеристиками воно: самосвітне, а не відбите; має значно менший контраст; складається з дискретних точок – пікселей; мерехтливе, тобто ці точки з визначеною частотою запалюються і гаснуть; і чим менше частота мерехтіння, тим менше точність установки акомодації ока. Тому умови освітленості на робочому місці з ПК відіграють велику роль у збереженні зорового комфорту працівників, а дотримання оптимальних параметрів освітленості дозволяє знизити їх зорову втому.

Раціональне освітлення повинно відповідати таким умовам: бути достатнім; рівномірним; не утворювати тіней на робочій поверхні; не засліплювати працюючого.