Основним напрямком діяльності центру післядипломної освіти починаючі з 1991 року була підготовка фахівців економічного напрямку. Після оголошення незалежності нашої держави, у зв’язку з переходом до ринкової економіки, в Україні в цілому та на Чернігівщині, зокрема, спостерігавсь дефіцит кваліфікованих економістів. Потрібно було швидко та ефективно вирішити цю проблему, на основі тієї структури вищої освіти, що існувала на початку 90-х. І в 1992 році у відповідь на клопотання Чернігівського обласного центру зайнятості щодо потреби у підготовці економістів, Міністерство вищої освіти України видало наказ №9 від 13.01.92 року. Відповідно до цього наказу в Чернігівському технологічному інституті на факультеті підвищення кваліфікації було організовано спеціальне відділення з перепідготовки осіб, які мають вищу освіту, за спеціальністю
«Бухгалтерський облік, контроль та аналіз господарської діяльності» з присвоєнням кваліфікації економіста. При цьому, наказом встановлювавсь і термін навчання на відділення: 9 місяців – з відривом від виробництва та 18 місяців – без відриву.
Так як технологічний інститут (потім університет) був та залишається провідним вищим навчальним закладом в Чернігівському регіоні, то в 1993 року Міністерство освіти України своїм наказом включило ЧТІ до переліку 18-ти вищих навчальних закладів України, яким дозволялось у рамках експерименту організувати навчання в системі післядипломної освіти осіб, які мають середньо спеціальну, незакінчену вищу освіту, або кваліфікацію молодшого спеціаліста. Таким чином 1993-1994 навчальний рік став роком започаткування в центрі післядипломної освіти нової форми підготовки фахівців за скороченою програмою на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», яка й на сьогодні успішно розвивається та має великий попит серед випускників технікумів Чернігівської області.
З 2003-2004 навчального року, за сприяння д.е.н., професора
Бутка Миколи Петровича, у центрі розпочалась підготовка магістрів за спеціальністю
«Державна служба» на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст». З 2009-2010 навчального року підготовка за даним напрямом здійснюється на факультеті менеджменту та підприємництва.
Окремим напрямом діяльності ЦПО та ПК було й залишається підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних від
Чернігівського обласного центру зайнятості, з яким університет співпрацює з 1992 року.
Середньорічний контингент слухачів та студентів центру післядипломної освіти протягом останніх десяти років складав 700-750 чол.
За 18 років діяльності центром було підготовлено близько 4000 фахівців для різних галузей виробництва.
Випускники центру вміють: аналізувати господарську й комерційну діяльність, виконувати роботу на різних ділянках бухгалтерського обліку з використанням персональних комп'ютерів, застосовувати методи економічного аналізу в оцінках фінансового стану об'єкта, аудиторської перевірки, давати пояснення та консультації з питань оподаткування, складати проекти установчих документів, договорів і знают всю бухгалтерську документацію, основи маркетингу, управлінської діяльності, порядок ціноутворення, фінансування та кредитування, нормативні документи, які стосуються організації бухгалтерського обліку. Все це дає змогу успішно працювати в різних галузях сучасного виробництва.
Найбільш відомими випускниками центру післядипломної освіти різних років були: